Książki, które czytał już (chyba) każdy

Od zawsze lubiłam czytać i zawsze czytałam dużo. I czas przeszły jest użyty niestety celowo. Kiedy spojrzy się na moje konto na lubimy czytać ilość przeczytanych książek owszem jest imponująca, ale w większości są to książki dla dzieci lub młodzieży – wtedy czytałam dużo, teraz niestety coraz trudniej wygospodarować czas na książkę.
Dziś chciałam napisać kilka słów o dwóch książkach, które obiegły blogosferę chyba wzdłuż i wszerz. Mam nadzieję, że mimo to przeczytacie to z ciekawością.

„Lekcje Madame Chic” chciałam mieć od dawna. Kiedy czytałam na blogach kolejne recenzje, myślałam, że ta książka musi być moja. No i kupiłam, czekała na półce na chwilę czasu długo, ale warto było. Mimo, że nie do końca przemawiają do mnie wszystkie idee przedstawione przez autorkę to uważam, że niektóre z nich są jak najbardziej dobrym pomysłem by wcielić je w życie. Podoba mi się pomysł celebrowania najmniejszych czynności, jedzenia, komponowania własnej szafy (choć może nie w 10 elementach). Nie zawiodłam się na tej książce i uważam, że czyta się ją bardzo przyjemnie i ekspresowo ( 70 stron zdążyłam przeczytać w kolejce do dentysty). Raczej nie chciałabym, żeby życie mojej rodziny wyglądało tak jak życie państwa Chic, ale jeśli rozebrać książkę na części pierwsze to jestem jak najbardziej na tak. Jeśli jeszcze się zastanawiacie czy przeczytać tę książkę to ja polecam.
Wydawać by się mogło, że to prawdziwy „must have” każdego blogera. Chcesz zarobić na blogu i nie dać zrobić z siebie frajera? W takim razie ta książka jest dla Ciebie. Nie wiem czy chciałabym, żeby mój blog był bardzo skomercjalizowany, dlatego podeszłam do tej książki z pewną dozą dystansu. Szczerze powiedziawszy spodziewałam się po niej więcej. Czy mnie rozczarowała? Chyba nie, ale raczej też mnie nie zachwyciła.
Niestety z powodu moich sesyjnych zawirowań i choroby tylko tyle udało mi się przeczytać podczas przerwy. Mam jednak nadzieję, że  w tym semestrze będzie nieco luźniej i uda mi się od czasu do czasu sięgnąć po jakąś książkę. Dziś będzie ze mną „Poradnik przetrwania w życiu” Bear’a Grylls’a.
A Wy co ostatnio ciekawego przeczytaliście?

Dodaj komentarz