7 powodów, dla których lubię wiosnę

Wiosna to moja ulubiona pora roku dlatego tworzę dla Was ten nieco spóźniony (no bo wiosnę już od trzech dni mamy!) post. Jak dotąd każdy okazjonalny post o porach roku cieszył się Waszym dużym zainteresowaniem ( dla przypomnienia Spraw by jesień nie była smutna i Nastrój się na zimę!). O ile do jesieni musiałam przekonywać się sama, na przyjście zimy się cieszyłam to jednak z wiosny cieszę się najbardziej. Jest wiele powodów by docenić wiosnę, jakie?
1. Możemy wreszcie zrzucić ciężkie ubrania. Chowamy kurtki, kozaki i wyciągamy trampki, balerinki i spódniczki. Uwielbiam to uczucie lekkości 😉 Co prawda w ostatnich dniach pogoda nie jest zbyt wiosenna, a ja już cierpię po tym jak zbytnio się wyletniłam, ale to nic. Przeglądnijmy swoją wiosenną garderobę i…
2. Róbmy wiosenne porządki w szafie. Wiosna to idealna pora na to by wybrać się na zakupy. Co prawda każda okazja ku temu jest dobra, ale znacznie lepiej mieć jakiś powód, dlatego docenimy wiosnę, że nam go daje.
3. Możemy malować paznokcie na każdy kolor tęczy! Co prawda ja nie należę do osób, które rozdzielają kolory na letnie i zimowe, ale jednak miętowy lepiej wygląda  przy lekkich wiosennych ciuchach.
4. Nie ma lepszej pory na aktywność fizyczną! Można biegać, spacerować czy jeździć na rowerze. Jest na tyle ciepło by było przyjemnie i nie na tyle gorąco żeby nie chciało wyjść z domu. Skorzystaj z tego i rusz się z zimowego snu. 🙂
5. Włącz do swojej diety więcej warzyw i owoców. Nie wiem jak Wy ale ja właśnie wiosną odczuwam większą potrzebę na warzywa i owoce. Dlatego ostatnio królują u mnie smoothie i koktajle.
6. Wiosna kojarzy mi się z energią i pobudzeniem, dlatego to najlepszy czas na zrobienie wszystkich zaległych spraw. To także idealny czas na wiosenne porządki.
7. Jest coraz bliżej wakacji! Semestr letni jest znacznie krótszy niż zimowy i ani się obejrzymy a będą wakacje. A to chyba już duży motywator 🙂
Nie wiem jak Wy ale ja już czekam aż skończą się deszcze i będzie można cieszyć się prawdziwą wiosną. Lubię te pierwszo-wiosenne widoki gdy wychodzą kwiatki i rozkwitają pączki na drzewach. I z taką wiosenną optymistyczną energią zostawiam Was do kolejnego napisania!:)

Dodaj komentarz