Czas na chwilę relaksu

Przychodzi taka chwila, że w końcu potrzeba trochę wytchnienia. A czy może być lepsza pora niż pierwszy dzień wiosny i weekend? Chyba nie 🙂 Oczywiście w dzień możemy łapać słoneczko i spędzać czas na świeżym powietrzu, a wieczorem coś poczytać. Czemu by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Specyfika moich studiów sprawia, że czasami po zajęciach angielskiego mam dość i mam ochotę poczytać coś po polsku, ale dla English Matters robię wyjątek. Odkąd czytam EM regularnie mam wrażenie, że zmienia się na lepsze. Z numeru na numer znajduję coraz więcej interesujących artykułów.
Najnowszy numer jak zwykle rozpoczyna się drobnymi ciekawostkami. Tym razem są to trzy książki, które są chętnie czytane w USA i przesądne numery. Kolejny artykuł to temat wizy. Jeśli nigdy nie staraliśmy się o tzw „zieloną kartę” być może nawet nie wiemy o co w tym wszystkim chodzi. Warto przeczytać ten artykuł, żeby poszerzyć swoją wiedzę.
Huczne szesnaste urodziny to coś co znamy z filmów i książek, a w English Matters możemy przeczytać o tym coś więcej. Nie wiem jak Wy ale ja lubię poznawać takie obyczaje więc za ten artykuł to wydanie dostaje u mnie dużego plusa.
„A long walk to freedom” to artykuł o Nelsonie Mandeli (odmieniamy?), a zaraz po nim najlepszy według mnie artykuł w tym wydaniu czyli „How to survive w British Dinner Party?”.
Porządna dawka brytyjskiej etykiety gwarantowana! W numerze znajdziemy także artykuł o poezji, który zainteresował mnie chyba najmniej bo jakoś nigdy nie czułam się z poezją za pan brat. Jest też także szokujący artykuł o różnych rytuałach, które młodzi ludzie z różnych kultur muszę przejść.
Kolejny artykuł pokazuje nam, że Internet możemy wykorzystać do celów naukowych i niekoniecznie nauka musi wiązać się z czymś nieprzyjemnym. Autor podał kilka linków do filmików z których możemy się nauczyć różnych rzeczy a także przykłady piosenek, które pomogą nam zrozumieć zawiłości gramatyczne. Jak dla mnie super 🙂
Jeśli ktoś jest zainteresowany nowinkami technologicznymi to zainteresuje go artykuł o okulografie.  Kolejny artykuł zabiera nas w muzyczną podróż po Irlandii. I dział, który bardzo lubię czyli tłumaczenie tekstów piosenki, tym razem przykład U2 „Beautiful Day”.  Ostatni artykuł to „The noise of silence”, ale o tym Wam nic nie powiem, bo sama muszę go jeszcze przeczytać 🙂
Zachęcam do kupna tego numeru. Dodatkowo na stronie EM znajdziemy do pobrania dodatek „English Politeness”. Często pieszecie, że chcielibyście kupić English Matters ale nigdzie w Waszej okolicy nie możecie tego znaleźć, mam dla Was dobrą wiadomość – możecie zamówić poszczególne wydania przez internet tutaj. Niektórzy z Was też myślą, że mogą nie poradzić sobie z poziomem tekstów – tutaj też chciałabym zapewnić, że dacie radę! Artykuły nie są pisane skomplikowanym językiem, a oprócz tego zawsze wiele słów jest wytłumaczonych. A nawet jeśli Wasz angielski jest na troszkę gorszym poziomie to zawsze możecie to potraktować jako językowe wyzwanie. 🙂
Ja relaksowi z English Matters mówię Tak, a Wy?

Dodaj komentarz