Jak efektywniej się uczyć?

Kto z nas nie chciałby efektywniej uczyć się słówek? Ja zawsze lubiłam się uczyć języków obcych, ale może to trochę paradoksalne nie przepadałam za nauką słówek. I to nie dlatego, że nie chciałam ich się nauczyć, albo, że mi się nie chciało tylko po prostu nie miałam dobrego sposobu na naukę.  No bo jednak lista słówek, choć najbardziej powszechna, jest średnio efektywna.
 Ilekroć siadam nad listą słówek, przeczytam ją może ze dwa razy (po drodze oczywiście robiąc dziesięć innych rzeczy, bo jeszcze to trzeba zrobić to sprawdzić…) no i wydaje mi się, że je umiem. A tak naprawdę pamiętam może kilka. Znacie to skądś? Myślę, że tak. Do nauki słówek potrzebuję czegoś co zaangażuje mnie całkowicie, tak bym nie miała czasu myśleć o niczym innym i sprawi, ze cała moja uwaga poświęcona będzie tylko słówkom. Studiując język obcy to naprawdę bardzo ważne!
Wiele z moich koleżanek korzystało z pewnej stronki do nauki słówek. Z początku nie byłam przekonana, ale jak spróbowałam to już chyba długo nie zrezygnuję. Chciałabym Wam dzisiaj polecić stronę www.QUIZLET.com – nie ten wpis nie jest sponsorowany, po prostu bardzo polubiłam tą stronę 🙂
 Jak wygląda nauka słówek na Quizlecie? Jest ona bardzo podobna do nauki na fiszkach. Chyba jestem już cyfrowym pokoleniem bo jakoś te „fiszki” na komputerze przekonują mnie bardziej niż takie zwykłe.  Możecie stwierdzić, że przeniesienie słówek na stronę z książki/zeszytu zabiera czas, ale to naprawdę nie schodzi długo. Przeniesienie okołu 20 słówek to mniej niż 10 minut.
Możemy tworzyć własne zestawy słówek, albo korzystać z tych, które stworzyli inni. Wystarczy wpisać kluczowe hasło w wyszukiwarkę i znajdziemy wiele różnych zestawów stworzonych przez użytkowników z całego świata. I to wszystko bez rejestracji. Dzięki rejestracji możemy uporządkowywać własne zestawy i zapisywać je na swoim koncie. Uczyć możemy się nie tylko na komputerze, ale i na telefonie. Możemy pobrać aplikację na Anroida i IPhone’a.
Ale to nie wszystko. Możemy uczyć się tam nie tylko słówek, ale WSZYSTKIEGO. Wystarczy wpisać hasło/pytanie w jednej z kolumn i wyjaśnienie/odpowiedź w drugiej. Zachęcam Was do przetestowania tej strony, może i Wam dzięki niej wróci ochota do nauki słówek. 🙂

Dodaj komentarz