Jesienny numer English Matters

Pogoda i kalendarz dobitnie chcą nas przekonać, że to już koniec lata i czas przywitać się z jesienią, a najnowszy numer English Matters jest na przekór temu wszystkiemu. Soczyste kolory z okładki wcale nie kojarzą się z jesienią, ale to dobrze. Miło zawiesić oko na czymś co przypomina kolorowe lato, a okładka nowego numeru jest moim zdaniem jedna z lepszych jakie ostatnio były.

Także artykuły bardzo mi się spodobały, nie wiem czy to ich treść się zmienia czy ja ale z czasem coraz więcej z nich mnie zaciekawia 🙂 Na początku trzeba wspomnieć o nowości czyli o Webinariach z English Matters – więcej informacji znajdziecie tutaj. Nie wiem czy wspominałam, ale jest od kilku numerów nowość dotycząca listy słówek przy artykułach. Niektóre trudniejsze słówka mają również zapis fonetyczny. Według mnie jest to bardzo przydatne, bo nie zawsze w trakcie czytania chce się sprawdzać w słowniku, a wiadomo, że wymowa często bywa podchwytliwa 🙂
Nowy numer przybliża nam postać Bruno Marsa. Myślę, że każdy gdzieś kiedyś słyszał jakąś Jego piosenkę, a niekoniecznie wiemy coś więcej, dlatego warto przeczytać. Jest także lekcja angielskiego na podstawie Jego piosenki „Grenade”, czyli jak uczyć się języka w przyjemny sposób. Przeczytamy także o oszczędzaniu i odpowiednim podejściu do tego.

Fani wydania specjalnego o modzie, także w tym numerze znajdą coś dla siebie. Chyba każda kobieta ma swojej szafie przynajmniej jedną parę szpilek, a czy znamy ich historię? Pewnie nie, ale dzięki English Matters już będziemy wiedzieć trochę więcej.

Bardzo zainteresował mnie artykuł o pasjonatce Jane Austen. Fani tej autorki na pewno nie będą zawiedzeni wywiadem. Jeśli chcecie wiedzieć które ekranizacje książek Jane Austen najlepiej obejrzeć, to koniecznie przeczytajcie.

Wolność słowa, aplikacje na telefon to także bardzo ciekawe artykuły. Tekst o inżynierii zainteresował mnie trochę mniej – nie moje klimaty 😉 Ale wielki plus bo można z niego nauczyć się ciekawego słownictwa.

Nie miałam pojęcia, że istnieje w Wielkiej Brytanii tak piękne miasto jak Bath, na pierwszy rzut oka skojarzyło mi się z Wenecją. Jest także związane z kilkoma znanymi osobami. Jeśli kiedyś będę na Wyspach to bardzo chciałabym tam pojechać.

„Looking for a flat” to artykuł bardzo na czasie, bo teraz głównie studenci szukają mieszkania. Uważam, że ten wywiad jest taki bardzo typowy, miałam kiedyś niemal identyczną sytuację 😉 Przydatne jeśli zamierzacie wynająć mieszkanie w obcym kraju – poznacie ciekawe słownictwo. I nie tylko wtedy, bo takie sytuacje zdarzają się niespodziewanie. Przed wyprowadzką z poprzedniego mieszkania przychodzili oglądać je potencjalni przyszli lokatorzy, a wśród nich był tak portugalczyk. I musiałam trochę pomóc właścicielowi, żeby trochę się zrozumieli 😉 Dlatego widzicie, zawsze lepiej wiedzieć co by można było powiedzieć w danej sytuacji 😉

I ostatni artykuł to tekst o Zumbie. Ten rodzaj aktywności jest dla mnie zachęcający i wciąż zastanawiam się nad spróbowaniem, dlatego fajnie było przeczytać  o tym coś więcej.

Czytaliście już najnowszy numer English Matters? 🙂

Dodaj komentarz