Czy bloger może napisać dobrą książkę?

Kiedyś bloger był przede wszystkim blogerem i pisał bloga. Ale kiedyś bloger nie miał też takiej siły oddziaływania. Dzisiaj blogi stają się bardzo ważną i wpływową częścią Internetu, a blogerzy zaczynają wydawać książki. W wielu przypadkach książka to spełnienie marzenia zapoczątkowane stworzeniem bloga. Wśród blogerów wielu pewnie o tym marzy, bo każdy z nas jest takim trochę literatem. Ale czy bloger może napisać dobra książkę? Czy to będzie faktycznie dobry materiał czy jedynie powielenie treści, którą czytelnicy mogą znaleźć na blogu?
Pisałam o książce Kominka, która była pierwszą blogerską książką jaką przeczytałam. Ale wśród blogerów, których czytam jest wiele książek wartych zainteresowania. Podoba mi się wydanie książki Pauliny Wnuk, ale wydaje mi się, że to jedynie powielenie treści bloga. Warto zwrócić uwagę na książkę Michała Kędziory. Z zaciekawieniem czekam na książkę Anwen i jeszcze bardziej na książkę Karoliny. Gdzieś głęboko na mojej wishliście jest także książka Andrzeja 🙂
Ostatnio Ania wydała swoją książkę w wersji papierowej. Długo czekałam na to wydanie bo nie przepadam za ebookami i chciałam wzbogacić swoją biblioteczkę o Jej książkę. Trochę się zastanawiałam czy warto ją kupić bo nie zgadzam się ze wszystkimi poglądami Ani no i nie chciałam czytać czegoś co już przeczytałam na blogu. Jednak nie zawiodłam się, bo książka to zupełnie nowa treść, która jest jakby przedłużeniem bloga. Ania zawarła w niej sporo cennych rad do zastosowania na co dzień. Książkę czyta się bardzo przyjemnie bo jest pisana normalnym językiem, po prostu jak blog. Trochę żałuje, że jest taka krótka, ale na szczęście cały czas Ania pisze na blogu. Zastanawiacie się czy warto przeczytać? Jeśli lubicie czytać Anię, warto. A jeśli jeszcze Jej nie znacie to poznajcie Ją dzięki książce.
Odpowiadając na pytanie, czy bloger może napisać dobrą książkę, tak może. Oby było więcej takich ciekawych blogerskich książek, które nie powielają treści zawartych na blogu.
A Wy czytaliście którąś z tych książek? 🙂

Dodaj komentarz