Android vs. Windows – kobiecym okiem

W jednym z ostatnich postów pisałam o tym, że byłam zmuszona wymienić telefon. Zmienił się nie tylko telefon, ale także jego system. Skąd ta zmiana i czy to zmiana na lepsze? O tym właśnie w dzisiejszym poście.  Obydwa systemy opisuję na przykładach telefonów : Samsung Galaxy Trend (Android) i Nokia Lumia 530(Windows Phone). Od razu zaznaczam, że wpis nie jest elementem współpracy z żadnym z producentów.
Kiedy wybierałam pierwszy telefon nawet nie chciałam myśleć o telefonach z Windowsem. Bo przecież tak mało opcji spersonalizowania i słaba baza aplikacji. System ten wydawał mi się w ogóle nie funkcjonalny, więc zdecydowałam się na powyższy telefon. Prezentował się świetnie i na początku działał bez zarzutu. Po niedługim czasie, wszystko zaczęło się zacinać. Myślałam, że to chwilowe, ale niestety to nie minęło. Zacinał się coraz bardziej i coraz częściej. I to nie była kwestia wadliwego egzemplarzu bo kilka osób z mojego otoczenia również miało ten telefon i działy się z nim różne dziwne rzeczy.
Kiedy pierwszy telefon się zbił, zostałam posiadaczką Nokii Lumii. Wiele osób polecało ten telefon i system. Telefon działa bez zarzutu. Wszystko czego od niego wymagam działa tak jak powinno. A co z systemami?
To co trzeba przyznać Androidowi to faktycznie bywa tak, że niektóre aplikacje nie są dostępne na WP. Ale z drugiej strony WP jest bardziej przejrzysty.  To co mamy na wyświetlaczu można dostosować do siebie – możemy wszystko umieszczać jak chcemy i ile chcemy. Oprócz tego można zmienić kolory przewodnie, więc tak naprawdę możliwość personalizacji jest chyba większa niż na Androidzie. I nie trzeba do tego żadnych dodatkowych aplikacji.
Nie będę pisać o technicznej stronie, bo się na tym nie znam, ale dołączyłam do fanów WP. Odkąd używam telefonu z tym systemem zaoszczędziłam sobie wiele nerwów i na razie nie chciałabym wrócić do tamtego. Być może Android na innych modelach telefonów działa bez zarzutu, ale mimo to WP przemawia do mnie bardziej.
A Wy po której stronie jesteście?

Dodaj komentarz