Co z tym Benedictem?

Benedict Cumberbatch. Dwa słowa, które potrafią wywołać wiele emocji – radosne piski, szybsze bicie serca czy tęskne spojrzenie. O co tak naprawdę chodzi w fenomenie tego faceta? Wbrew pozorom nie jest to tylko aktor jednego filmu, ponieważ lista filmów czy seriali w których zagrał nie jest krótka i wciąż się powiększa. Jaka produkcja z nim nasuwa się Wam najpierw na myśl? Obstawiam, że jest to pewnie Sherlock, albo lecąca w kinie „Gra tajemnic”. Obydwa są jeszcze przede mną, ale słyszałam raczej pozytywne recenzje więc mam nadzieję, że warto. Trzeba przyznać, że Benedict nie jest klasycznym przystojniakiem rodem z Hollywood, a mimo to zdobywa coraz większe rzesze fanów (choć bardziej odpowiednie byłoby tu chyba użycie „fanek”). A więc jednak można? Można!

Dopóki nie wpadł mi w ręce jeden z ostatnich numerów English Matters, tak naprawdę nie wiele o nim wiedziałam. Jego nazwisko czasem przemknęło w rozmowie z koleżanką czy podczas czytania jakiegoś posta na blogu, ale nie zwróciłam na to większej uwagi. Dzięki artykułowi postać Benedicta nie jest mi już tak obca i odkryłam o co chodzi z jego głosem, polecam posłuchać 🙂 Zgadnijcie kto podkładał głos Smaugowi w Hobbicie… Tak, tak dobrze myślicie!

Fani Cumberbatch’a i Sherlock’a będą ucieszeni bo w tym samym numerze EM jest także artykuł o produkcji BBC opowiadającej o tym sławnym detektywie. Jak już uda mi się obejrzeć serial to będzie to naprawdę zabawne oglądać Martina Freeman’a w takiej roli – do tej pory znam go w roli pociesznego Hobbita 😉  Jest jeszcze coś! „Code cracker” to krótka wzmianka o najnowszym filmie Benedicta, więc fani (tudzież fanki) tego aktora zdecydowanie znajdą co dla siebie w tym wydaniu EM.

A co oprócz tego?  W ramach ciekawostek tym razem znajdziemy horoskop. Ja nie wierzę w horoskopy i raczej ich nie czytam, ale tutaj jest dosłownie po jednym zdaniu do każdego znaku napisane w humorystyczny sposób. Warto się też zapoznać, żeby poznać angielskie nazwy znaków zodiaku.
Uwielbiam wszystkie kulturalne ciekawostki i o ile na razie zajmuję się tylko i wyłącznie Wielką Brytanią (egzamin się zbliża) to miło było przeczytać wywiad z Markiem Wałkuskim o Ameryce. Jest także temat mi bliski czyli blogowanie, tfu a raczej vlogowanie 😉 Do kręcenia vloga raczej się nie przymierzam, ale z chęcią przeczytałam artykuł. Duży plus za polecenie kilku vlogerów od których można się czegoś nauczyć. Tekst „Retirement UK” przeczytałam w ramach ciekawostki-dodatku do tych wszystkich faktów, które codziennie poznaję podczas nauki. Świetnie, że wydawnictwo zaczęło zwracać większą uwagę na gramatykę – małe ramki „Grammar alert” są strzałem w dziesiątkę.

Tematy językowe zazwyczaj są dla mnie interesujące i tak też było tym razem. Wiecie na przykład kto użył po raz pierwszy terminu „Gremlin”?  Temat podróżniczy (Pekin) i technologiczny (zdalnie sterowane samoloty) raczej są poza zasięgiem moich zainteresowań, ale na pewno znalazły swoich amatorów.

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo nie lubię załatwiać różnych spraw przez telefon. A gdybym musiała zrobić to po angielsku to byłoby pewnie jeszcze gorzej, mimo znajomości języka. Na szczęście w tym numerze EM znajdziemy kilka wskazówek na ten temat. Jest też także temat o ćwiczeniach, który warto przeczytać nie tylko ze względu na dużą ilość ciekawego słownictwa.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem to niestety ten numer już chyba nie jest w sprzedaży w salonach prasowych (aczkolwiek może się znaleźć), ale zawsze możecie kupić na stronieColorful Media.

Odpowiadając na tytułowe pytanie, naprawdę nie wiem na czym polega fenomen Benedicta. Pewnie jest świetnym aktorem i to wystarczy. 🙂
Ps. Mimo, że ostatni czas jest dla mnie bardzo pracowity znajdziecie mnie też naAntytekstach. Zajrzyjcie tam dzisiaj bo pojawi się lekcja przygotowana przeze mnie. Nie zdradzę jaka to będzie piosenka, ale powiem, że została niedawno wykorzystana do pewnej reklamy 🙂
Poczytajcie także inne lekcje, na przykład ostatnio została dodana moja ukochana piosenka w ostatnim czasie – Take me to church.
A jeśli lubicie Antyteksty to możecie zagłosować na nas w konkursie Blog Roku 🙂

Dodaj komentarz