3 najlepsze kanały do nauki angielskiego

Z racji tego czym się zajmuję chciałabym jak najczęściej pisać tu o nauce języka, która naprawdę może być przyjemna! Mimo to takich treści wciąż jest tu według mnie za mało, bo jeśli już coś przyjdzie mi do głowy to uważam to za zbyt oczywiste, ale mam nadzieję, że powoli to się zmieni. Oczywiście nigdy kosztem innych kategorii, ale jako uzupełnienie całości.
Przechodząc do tego co chcę dziś Wam pokazać, to muszę się na początku przyznać, że do pewnego czasu nie lubiłam oglądać filmików na Youtube, mimo, że to może wydawać się dziwne. Od kiedy poznałam kanały kilku książkowych vlogerek, bardzo mi się to spodobało i choć na mojej liście subskrypcji królują głównie tematy książkowe to jednak są też kanały o innej tematyce, na przykład językowej. Chciałabym Wam pokazać 3 językowe kanały, które warto odwiedzić, bo dzięki nim można uczyć się w interesujący sposób. Jeśli ktoś jest słuchowcem to tym bardziej powinien spróbować takiego sposobu na naukę języka, który w dodatku jest darmowy i możliwy do realizacji w domowym zaciszu. Czego chcieć więcej? W moim zestawieniu znajdziecie 3 kanały, które miło się ogląda, słucha i nie ma w nich miejsca na bylejakość.
zdj – https://www.facebook.com/pocudzemu
 Z góry muszę bardzo przeprosić pozostałe dwie panie, ale kanał Arleny „Po cudzemu” w kategorii językowej wygrywa wszystko. Każdy filmik opiera się na jakimś głównym zagadnieniu (np. błędna wymowa popularnego słowa), które jest tłumaczone w przystępny sposób i okraszone fragmentami filmów i seriali, żeby potwierdzić, że tak właśnie się mówi. Arlena tłumaczy dużo zawiłości fonetycznych, które jak już wiecie z moich postów warto, a nawet trzeba znać. Są też inne kwestie, ale są wytłumaczone w taki sposób, że nie da się nudzić. Naprawdę ubolewam nad tym, że te filmiki są takie krótkie! Do tego uwielbiam humor i sposób bycia Arleny, dlatego z niecierpliwością wyczekuję każdego filmiku. Warto odwiedzić, warto obejrzeć, warto subskrybować!
zdj -https://www.facebook.com/StudyEnglishOnline
 Study English online to pierwszy tego typu kanał jaki obserwowałam i to co pierwsze mi się spodobało to to, że wiedza podana jest w bardzo przystępny sposób i autorka ma bardzo przyjemny głos. Filmików jest mnóstwo i są one bardzo różnorodne od tłumaczenia gramatyki, przez pomoc w konkretnych egzaminach aż po różne ciekawostki.
zdj – https://www.facebook.com/polishpolyglot
 Polish Polyglot to kanał Sandry, którą szczerze podziwiam. Dlaczego? Dlatego, że mówi Ona płynnie w pięciu językach plus zna podstawy kilku innych. Być może dla niektórych to nie będzie nic nadzwyczajnego, ale ja właściwie przez cały okres mojej dotychczasowej szkolnej kariery opanowałam w dobrym stopniu jeden język, a podstawy dwóch innych nie pozwalają na komunikację. Ten kanał nie jest nastawiony jedynie na naukę angielskiego, ale można tam znaleźć wiele pomocnych rad dotyczących ogólnie nauki języka. W końcu ktoś, kto opanował ich tyle, coś chyba o tym wie!
Na koniec chciałabym Was zachęcić do poświęcenia kilku minut na filmik na którymś z kanałów, a wtedy pewnie na jednym się nie skończy 🙂 Żyjemy w dobie Internetu, który wykorzystujemy różnie – czasem bardziej czasem mniej pożytecznie. A oglądanie filmików na wspomnianych kanałach jest i przyjemne i pożyteczne. A Wy oglądacie jakieś kanały na tematy okołojęzykowe?

Dodaj komentarz