5 rzeczy, które musisz zrobić pod koniec lata

Wrzesień to czas w którym zaczynamy przestawiać się na jesienne tory. Ciepła herbata znów zaczyna smakować, w powietrzu czuć przyjemny chłód a coraz krótsze wieczory przypominają, że czas żegnać lato. Czas schować szorty i zwiewne sukienki, wyciągnąć grube swetry, a może przygotować jakieś ciekawe lektury na jesienne wieczory?  Są rzeczy, które pod koniec lata po prostu trzeba zrobić i już. Jesteś ciekaw?
1. Zamknij lato w słoiku
Końcówka lata to wciąż czas robienia różnych przetworów. Najlepsze pomidory czy papryka są właśnie teraz, ale także śliwki, brzoskwinie i inne. Na bazarkach ostatnie podrygi lata, więc jeśli się pośpieszysz to może jeszcze zdążysz kupić co potrzeba by zrobić pyszne przetwory na zimę. Takie domowe dżemy czy sosy smakują dużo lepiej a przede wszystkim są dużo zdrowsze.
Podrzucam także pomysły – ten sos słodko-kwaśny nie raz poratował mnie zeszłej zimy, gdy nie chciało mi się gotować albo miałam mało czasu na przygotowanie obiadu. Pyszny obiad w kilkanaście minut!  Wprawdzie nie robię dżemów, ale Natalia daje świetne rady jak zrobić dżem bez dodatku cukru. Taki dżem na pewno jest nie tylko pyszny, ale i zdrowy!
2. Zbadaj znamiona
Czy ja przypadkiem czegoś nie pomyliłam? Gdzie tu lato, słoiki a ja tu nagle z takim tematem wyjeżdżam? Nie, nic nie pomyliłam, a to bardzo ważne. Szczególnie po lecie, kiedy nasza skóra była intensywnie wystawiana na promienie słoneczne. Nie przywiązywałam nigdy do tego wielkiej wagi mimo, że znamion mam naprawdę sporo. Jednak jakiś czas temu zbadałam znamiona, niektóre usunęłam i wiem, że na takie badanie będę się umawiać regularnie. Lepiej zapobiegać niż leczyć, a wizyta trwa chwilkę!

3. Zregeneruj się
Powiecie „Jaka regeneracja?”. No tak, lato przecież to ładowanie akumulatorów, relaks i dużo witaminy D, ale to też dużo słońca, piasek, słona woda, a to wszystko może sprawić, że nasze włosy czy skóra będą w złej kondycji. Może macie jakieś sprawdzone przepisy na powakacyjną regenerację?

4. Korzystaj z ostatnich chwil lata
Tak po prostu zrób to czego może będzie Ci brakować w jesieni czy zimie. Może będzie to przejażdżka rowerowa, kawa wypita na tarasie albo piknik? Pamiętaj też, że po lecie niektóre lodziarnie są zamknięte aż do kolejnego sezonu, więc szansa na zjedzenie pysznych lodów może się szybko nie pojawić. Ja mam nadzieję, że w październiku jeszcze uda mi się załapać na pyszne Lody u Marysi w Krakowie 🙂

5. Wywołaj zdjęcia z wakacji
Prozaiczne, prawda? Dobrze wiemy, że jeśli nie zrobi się tego teraz to pewnie zginą one gdzieś na komputerze, a przecież dużo przyjemniej oglądać je albumie czy ramce. Ja też muszę wypełnić ten punkt, bo nie wywoływałam zdjęć chyba od dwóch lat i przez to kompletnie o nich zapomniałam.

Ostatnie letnie zachody słońca, ostatnie letnie śniadania pełne dobroci prosto z krzaczka – za tym wszystkim zdążymy się porządnie stęsknić, ale to przecież dobrze, bo gdybyśmy mieli do tego wszystkiego dostęp przez cały rok to z pewnością by się to znudziło. Trzeba wykorzystać dobrze ostatnie chwile ciepła i słońca bo już niedługo z pewnością za tym zatęsknimy!

A może dodalibyście jakiś punkt od siebie do tej listy?

Dodaj komentarz