3 miejsca na weekend w Krakowie

Wiem, że zagląda tutaj wiele osób z Krakowa i okolic w tym wielu studentów, dlatego dziś chciałabym zaproponować coś szczególnie dla tych osób. Jednak myślę, że osoby nie mieszkające w mieście Królów również może zainteresować ten post i zachęcić do wycieczki do tego pięknego miasta. Szczególnie teraz póki mamy jeszcze złotą jesień i widoki są naprawdę bajeczne. Idzie weekend, więc często szukamy ciekawych miejsc, które można odwiedzić ze znajomymi. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ pokażę miejsce gdzie można zjeść coś dobrego, inne w którym można potańczyć i jeszcze inne dla tych, którzy nie lubią zatłoczonych pubów i klubów. A tych, którzy chcieliby wybrać się na kawę zapraszam do przeczytania wpisu o 4 kawiarniach w Krakowie, które polecam, a w komentarzach znajdziecie wiele więcej propozycji.
The Legends – Plac Szczepański 3
Odwiedziłam różne kluby i puby, ale ten do tej pory spodobał mi się najbardziej. Nazwa nawiązuje do „osób legend” stąd w wystroju tego miejsca znajdziemy zdjęcia na przykład Elvisa Presley’a czy Marylin Monroe. Również muzyka jest tam zachęcająca do tańca. Nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię takich typowo dyskotekowych bitów, a tutaj legendarne hity przemieszane z nowoczesną nutą tworzą idealną kompozycję. Można posiedzieć przy piwie, można szaleć na parkiecie. Bardzo polecam to miejsce.
Cyklop – ul. Bożego Ciała 7 
W Cyklopie zjecie jedną z najlepszych pizz w Krakowie. Co prawda ceny nie są typowo studenckie, ale raz na jakiś czas warto poświęcić trochę więcej pieniędzy, bo pizza jest naprawdę przepyszna. Jeśli więc lubicie typowo włoską pizzę to odwiedzenie tego miejsca to obowiązek! Oprócz pizzy dostajemy w cenie bardzo smaczną przystawkę. Bardzo lubię miejsca, które oprócz tego, że serwują pyszne jedzenie czy picie to też świetnie wyglądają, a to miejsce zdecydowanie spełnia ten warunek. Oprócz tego znajdziecie tam wydzieloną część na drink bar (która jeśli się nie mylę jest otwarta jedynie w weekendy) z przepięknym i klimatycznym wystrojem. Jest tam duży wybór drinków w nie najgorszych cenach. Cyklopa znajdziecie również na ul. Mikołajskiej 16, ale tam chyba nie ma drink baru.
Hex – Dwernickiego 5
Bardzo ciekawe miejsce na mapie Krakowa, w którym można zagrać w gry planszowe. Lepiej jednak ustalić wizytę tam trochę wcześniej i zarezerwować stolik bo zazwyczaj jest tam tyle osób, że w godzinach wieczornych (a tym bardziej w weekend) trudno dostać miejsce bez (dużo) wcześniejszej rezerwacji. Warto też przemyśleć w co by się chciało zagrać i zapoznać się z instrukcją gdzieś w Internecie, bo wybór jest tak duży, że może skończyć się na grze w stary, dobry Eurobusiness. Ja od siebie polecam Osadników z Katanu, Wiedźmina i Dobble na rozgrzewkę. Może polecicie jakieś ciekawe planszówki? W czasie gry można coś przekąsić czy wypić. Panuje tam bardzo fajny, luźny klimat, a jedynym minusem jest dojście – może być trudno trafić. Jeśli planujecie się wybrać to pamiętajcie, że od głównych drzwi idziecie cały czas prosto!
W Krakowie bardzo podoba mi się to, że jest tutaj wiele świetnych miejsc i że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dajcie znać czy lubicie te miejsca i czy w nich bywacie. Chętnie przyjmę także polecenia innych ciekawych miejsc 🙂

Dodaj komentarz