Postanowienie inne niż wszystkie

Pewnie pierwszym postem w nowym roku powinna być lista postanowień, dawka motywacji albo garść inspiracji. A jakby tak zacząć to inaczej? Wszyscy wiemy czego sobie życzyć w nowym roku, każdy ma mniejsze lub większe cele na najbliższe dwanaście miesięcy. Jedne skończą się wcześniej, drugie później, może niektóre przerodzą się w nawyk albo w coś wspaniałego? To zależy od nas samych. Jest jednak coś co zostaje z nami na całe życie.

To co z Tobą zostanie na całe życie to Twoje korzenie. To gdzie się wychowałeś, w jakim środowisku się obracałeś zostanie już z Tobą na zawsze. To wszystkie te rzeczy, które ukształtowały Ciebie takiego jakim jesteś w tej chwili. Możesz to wszystko wspominać ze wzruszeniem, może z radością, a może ze smutkiem, ale trudno odciąć się od czegoś co nas ukształtowało. Można sprawić by wyrastały nowe pnącza tworzące nową podstawę, ale czy wszystkie stare korzenie zanikną?
Ja też mam swoje korzenie. Mimo tego, że w mojej metryce nie wybiło jeszcze nawet ćwierćwiecze to wiem, gdzie one są. Wiem, że to właśnie tamte lata ukształtowały mnie najbardziej. Ty pewnie też masz taki okres w swojej przeszłości który sprawił, że teraz jesteś takim a nie innym człowiekiem. Ja bardzo doceniam ten czas, wiele wtedy zyskałam, wielu ludzi spotkałam i mimo, że ten czas już za mną, to gdzieś w sercu zawsze będę mieć ten czas i ludzi. Bo dzięki temu jestem w takim miejscu w jakim jestem, może to właśnie dzięki temu odnalazłam to co chcę robić w życiu, osobę z którą chcę to życie przeżyć i tych wszystkich, którzy są i może będą obok?
Czas biegnie i to szybko. Dziś mamy początek nowego roku i ani się obejrzymy będzie kolejny. Znów spojrzymy na kartkę noworocznych postanowień i rozliczymy się ze zdrowego odżywiania, liczby treningów i dni rozpoczętych o poranku. Może wszystkie te postanowienia zamienią się w Twój nawyk, a może znowu rozczarowany stwierdzisz, że motywacji znów wystarczyło Ci jedynie na miesiąc. A może w tym roku tak po prostu będziesz kochać swoje życie? Może to wystarczy by zmotywować się do wykonania tych wszystkich innych postanowień?
I nie zapomnij o pielęgnacji myśli o swoich korzeniach. Pielęgnuj to co dały Ci te stare korzenie, a jeśli nie jesteś z nich zadowolony to spraw by wyrosły nowe, które może kiedyś staną się mocniejsze niż te wcześniejsze. Kształtuj siebie takiego jakim chcesz być, otaczaj się takimi ludźmi, którzy Ci w tym pomogą. Bądź szczęśliwy tak po prostu sam ze sobą. Wtedy będziesz szczęśliwy z innymi. Tego właśnie Ci życzę.

Dodaj komentarz